Samsung S24 Ultra – test. 4 nädalat. Aasta hiljem.

Tõnu on isa, elukaaslane, sõber, ürituste korraldaja, õhtujuht.
1,5 a ka Äripäeva raadio sisuturundussaadete saatejuht-toimetaja (https://moderaator.eu/saatejuht/).


Üks viimaseid intervjuusid Äripäeva raadiosse viis AI-maailma ning seda toetava Samsungi lipulaeva tutvustuse juurde.

Elus on tihti oluline millegi järgnevus ja võrdlus. Seepärast anti mulle 4 nädalaks uus telefon tutvumiseks-katsetamiseks. Esiteks, et raadiosse intervjuu ägedalt ära teha ja teiseks, et kui Samsung S23 Ultra kohta oma arvamuse tegin, oleks nüüd ehk tore võrdlus, 23 VS 24.

See on ülevaade. Subjektiivne arvamus.

Välimus: sama! Midagi muutunud pole. 🙂
Huvitav, et S24 Ultra kergus ehmatas positiivselt. Olgugi, et eelmise aasta S23 Ultra oli samas kaalus, siis ikkagi, sel korral kuidagi emotsioon mängis vingerpussi ja jäi mulje isegi, et oleks nagu natuke kergemgi. Ootused oli tagataustal üles kruttinud “titaan” märksõna reklaamis ning aju pani sellele kohe kerguse külge. Tõsi, faktiliselt on S24 Ultra aasta varasemast eelkäijast 1 gramm kergem 🙂
Tõenäoliselt kandis seda positiivset üllatust ka konkurendi, iPhone 15 Pro Max, käes hoidmise kerguse üllatus.

S24 Ultra on kõrvuti minu igapäevase OnePlusiga sama suur, aga kandilised nurgad teevad peas mingi triki ja tunnetuslikult on ekraan justkui väga palju suurem. Harjumatu. Samas ühe-käe-režiim sisse lülitatult oli asju teha osati päris mugav.

Ekraan on jätkuvalt terav, aku uuel seadmel jätkuvalt peab 🙂

Tegin paljuski kahe telefoni – S24 Ultra ja OnePlus 9 Pro (3 a vana mudel!) kaamera teste. Kõrvutasin peaasjalikuilt fotosid.
Enamus juhtudest ei saanudki aru, kumb on “parem”. Ei tulnud liiiga märgatavat erinevust välja. Samas, kuskil võitis üks, kuskil teine. Polnud sellist uue lipulaeva tohutut ülekaalu. Maksis ka OnePlus omal ajal 1€ alla neljakohalise summa, nii et küllalt samasse klassi seadmed. Ikkagi premium segment.

Ülesanne: mis on mis?

Kumb on Samsung, kumb OnePlus?

5G

5G andmeside Tele2 kaardiga oli jätkuvalt kiire.


Kus telefon feilis? Vihmas! Mõlemad telefonid on küll veekindlad, aga mõlemad olid väga hädas lausvihmas hakkama saamisega. Märg ekraan ja vihmapiisad tegid mõlema telefoni ekraanidel oma elu elamist. Siin tahaks küll nüüd reklaamis näidatud OnePlus 12 Aqua Touch ära proovida. Või mõelda, et missuguse ekraanitehnoloogia, AI jmt comboga Samsung uuel mudelil välja tuleb? Või äkki ma olen üks väheseid, kes lausvihmas telefoni tahab kasutada?

Üllatus, mis polnud positiivne. Juba esimesel õhtul sain teada, et kui soovin YouTube video heli juhtmega kõrvaklappidest kuulata, siis “vana ei tööta”! Minu OnePlusi üleminek USB-C – 3,5mm ei toiminud, või siis kõrvaklapid nendele järgi ühendatult. Mingi error seal oli. Andis veateate ekraanil “Ühendatud USB-seadet ei toetata”. Siin võiks olla küll mingisugune koht, et kui ma ei aja taga maksimaalset heli-kvaliteedi-elamust, vaid soovin lihtsalt tekstiliselt fakte kuulata, andku Samsung järgi ning lasku heli eetrisse. 🙂

S24 Ultra screenshot kõrvaklappide ühendamisel

Üldiselt on kuu jätkuvalt juustust (ja ei hakkagi sel korral kätte saadud kuu pilti lisama, sest vahet pole eelmise aastaga võrreldes). 100 x zoom sel korral ei olnud üllatamiseks valmis. 100 x zoom näeb ikka väga vesivärv välja.Tubases olukorras beebit pildistades hea valgusega oli Samsung küll väga väärt kogemus – kiirus ja kvaliteet väga hea. Tunnistan, minu OnePlus jääb mingites kohtades hätta. Peres on kasutusel ka Samsung S22, mis tihti üllatab ning nüüd, S24 Ultra, jättis 9-kuuse beebipoisi pildistamise galeriiga, kus oli vaja kiiret emotsioonide püüdmist, ilma ühegi paranduseta väga hea mulje. Peegelkaamerat pole tõesti enam vaja. NB. Keegi Canonit ei taha osta? Või S24 (Ultra) vastu vahetada? 🙂

Astrofotograafiat ei jõudnud ka sel korral teha. Oli plaan sõita natuke linna valgusmürast eemale, panna telefon kolmjala peale ja lasta tal teha magic-stuff, aga eks siis järgmisel korral.

Selles kaamerate kõrvutamise testis oleks võinud kangema otsa iPhone ka olla. Vot siis oleks olnud 3 fotot samades tingimustes ja siis juba igaüks oleks saanud ise otsustada.

Üldiselt kaamera ok, aga nagu eelmiselgi aastal, olen tõenäoliselt järgmise telefoni valimisel jätkuvalt seda meelt, et minna väiksema peale. Ikkagi kas S23 või S24 (ilma plussi ja Ultrata). Lihtsalt käepärasuse mõttes.

Oot, aga kuidas AI-ga oli? Kontoritarkvara mõttes, kasvõi raadiotöö mõttes, et panen telefoni lauale salvestama ja laseks programmikesel selle siis hiljem tekstiks teha – ei tööta. Eesti keeles mitte. Ja sellest tulenevalt, et annad tekstimassiivi ette ja palud lühikokkuvõtet, samuti mitte. Eesti keelt ei toeta. Kel inglise keelne töö või tarbib inglise keelset või mõnda muud suuremat keelegruppi, sel ehk kasu. Muud asjad on ka pigem täna nice to have, mitte must be. Vähemalt minu jaoks. Vähemalt eesti keeles.

Otsisin mitmeid kordi S24 Ultra “tips and tricks” videoid, et millegagi end üllatada, aga… pigem oli vahepeal telefon isegi paar päeva niisama kodus kapil või jope taskus, sest.. noh, kõik oli võrreldes eelmise aastaga minu jaoks küllalt sama ja ei olnud üllatust sees. Isegi natuke igav.

Stylus aga oli ses mõttes tore, et oli kinnaste kandmise aeg ja samuti S23 Ultra kogemusega oli S24 Ultra ekraanil tore pulgaga liuelda ning küllaltki mängleva kergusega tekse vestlusaknasse sisestada.

Üks põnev avastus lõppu. Nutitelerisse hotspoti tegemine. OnePlus vs Samsung. YouTube äpp. LG 50 tolline 4k teler. Kui Samsungiga hotspoti tegin, valis ta automaatselt kõrgema pildikvaliteedi ja mängis seda maha probleemideta. OnePlus’ga netti jagades kõige kõrgemat reso ei taha TV maha mängida. Hakkab hakkima. Samsung andis rohkem boosti, telekas sai ämbriga rohkem infot kätte, et selle pealt kenasti YouTube Premiumi pealt lasta 8K videoid HDR modes. Kas ja kuidas see omavahel kõik seotud on, sellele tehniliselt ma ei hakkagi mõtlema, aga kogemuslikult tekkis teadmine, et Samsungi 5G oli kiirem kui OnePlus 5G sama teenusepakkuja, sama asukoha ja sama paketi võrdluses.

Lõpetuseks paar zoomi näidet ka.

Zoom x 1

Zoom x 100

Ja üks tore näide kohalikust esmaspäevasest turulkäigust, kus sai zoom päris kuumaks aetud. Mulle see tonaalsus meeldib.

Soovid, et Sinu toode saaks tagasiside või testimise ja päris-elu-näidetega tuunitud kommentaari?
Võta ühendust lehe all olevatel kontaktidel ja arutame meeldiv-kasulik loogikaid!

Tekstikirjutaja Tõnu Einasto